Amot

עיצוב משרדים

אחד האתגרים הגדולים בעולם העבודה הוא ליצור סביבת עבודה שמעודדת את העובדים להיות יצירתיים, מרוצים ומחוייבים. אבל לא רק התנאים המקצועיים והחברתיים משפיעים על תפוקת העבודה ואיכותה, אלא גם התנאים הפיזיים של המשרד. עיצוב משרדים מודרני הוא תהליך של יצירת סביבת עבודה נעימה, יפה ופונקציונלית לעובדי החברה, ויכול להשפיע רבות על התנהגותם ומידת המחויבות שלהם לארגון, כמו גם הגדלת היצירתיות וביצועיהם במהלך היום. 

אז איך אנחנו יכולים לעצב משרד שמשמר אווירה כזאת? להלן מספר דרכים ועקרונות שיש לשקול בעת עיצוב משרדים וחללי עבודה:

עיצוב משרדים עם חלוקה פונקציונאלית

התאמת המרחב לצרכי העבודה של העובדים היא חשובה מאוד כאשר מדובר ביצירת סביבת עבודה פונקציונלית ונעימה. להלן כמה דוגמאות לאזורי עבודה פונקציונאליים: 

אזוריים שיתופיים (Collaboration Zones)

אזורים אלו נועדו כדי לקדם שיתוף פעולה ועבודת צוות. הם עשויים לכלול שולחנות משולבים או פינות ישיבה פתוחות. באזורים אלו עשויים להיות מסכי מחשב גדולים או לוחות מידע שיכולים לשמש להצגת מידע ורעיונות.

אזורי שקט (Quiet Zones) 

כשמם כן הם - אזורים שנועדו לאפשר לעובדים מפלט של שקט בתוך ההמולה שעשויה להתחולל לעיתים במשרד. העובדים באזורים אלה יידרשו שלא לנהל שיחות טלפון, פגישות זום, וכדומה, וכמובן שלא להפר את השקט, עבור הקולגות היושבות לצידם. תהיה הגבלה על שימוש בטלפונים, שמיעת מוזיקה (רק באוזניות), וכדומה. עיצוב משרדי הייטק כולל לרוב אזורים מסוג זה. 

אזורי הרגעה (Relaxation Zones) 

על מנת לשפר את יכולת העובדים להתמודד עם מצבי מתח (ולעתים אף חרדה) בעבודה, החלו חברות רבות להקים מעין אזורי הרגעה, בהם יכולים העובדים לקחת נשימה ולהירגע. אזורים אלה נועדו לשפר את רמת הרווחה והיכולת הקריאטיבית של העובדים, והם כוללים לרוב כורסאות וספות מפנקות, וצבעי הקירות מתאפיינים בגוונים רגועים וניטרליים. לעתים אף ניתן לקיים סדנאות מדיטציה או משחקי חברה באזורים אלה.

עיצוב משרדים יוקרתיריהוט ואבזור המשרד - התאמה לתרבות הארגונית

עיצוב משרדים מודרני אינו יכול להיות מושלם ללא בחירת נכונה של צבעים, חומרים, רהיטים ואביזרים למשרד, החשובים כולם להעשרת החלל ושיפור האווירה שתרצו לייצר בתרבות הארגונית. הנה כמה טכניקות והמלצות לבחירה המתאימה:

ריהוט המשרד 

בחרו ברהיטים וחומרים שיתאימו לסגנון העיצוב שתרצו ליצור. אלו יכולים להיות חומרים בעיצוב מודרני או קלאסי, עשויים מעץ, מתכת, זכוכית או פלסטיק. בחרו ברהיטים שישדרגו את מרחבי העבודה ויהפכו אותם לנעימים ונוחים - לדוגמה: שולחנות מודולריים, כסאות ארגונומיים ופתרונות אחסון ממוחזר הם רעיונות טובים.

בחירת צבעים

הידעתם כי יש דבר כזה "פסיכולוגיה של צבעים"? חקרו את האופן בו צבעים שונים משפיעים על מצבי רוח ועבודה. לדוגמה, כחול וירוק מקנים תחושה של שקט ורוגע, בעוד אדום וצהוב מעודדים אנרגיה וחיוניות. התאמת הצבעים לאופי העבודה והתרבות הארגונית עשויה לחולל פלאים בתפוקת העובדים. 

עיצוב משרדי הייטקשיפור האווירה במשרד

השימוש המדויק בתאורה, חלונות, צמחייה ואמנות יכול לשפר באופן משמעותי את האווירה במשרד ולהעניק לו מראה חי, מרשים ומעודד. הנה מספר אספקטים שחשוב לשקול:

תאורה

זהו את האזורים במשרד שבהם ניתן לשלב תאורה טבעית מהחלונות. השמש מביאה אור טוב ומעניקה תחושה של חיוניות וחמימות. כאשר תאורה טבעית אינה אפשרית או מוגבלת, יש לשקול את התאורה המלאכותית. בחר בתאורת LED חסכונית באנרגיה ומודולרית, כך שתוכל לשנות את התאורה בהתאם לצרכי העבודה והפעילות במשרד.

צמחייה

הוספת צמחיה ירוקה למשרד יכולה ליצור תחושה טבעית ומרעננת, ואף לשפר את איכות האוויר. ניתן להשתמש בצמחים קטנים על מדפים או בצמחים גדולים במסדרונות וחדרי הישיבות. אם ניתן, השתמשו בצמחים מחוץ לחלונות כדי ליצור מרקם ירוק ופרטיות לעובדים. זה יכול לשפר את המראה החיצוני של המשרד וליצור אווירה נעימה.

אמנות

שילוב של אומנות מקומית עם טעם אישי היא טרנד חדש שמאפיין לרוב עיצוב משרדים יוקרתי. זאת משום שהאומנות מעניקה למשרד אופי ייחודי, ואף נותנת לעובדים את הבמה להביע את טעמם האישי באופן יצירתי ומשוחרר. אמנות תלת-ממדית כמו פסלים או מוביילים יכולה להוסיף תחושה של תנועה וחייוניות למרחב.

לסיכום

עיצוב משרדים מודרני המותאם לצרכי העבודה של העובדים, המתבסס על הטכניקות והרעיונות שהצענו, ניתן ליצור מרחבי עבודה פונקציונליים ונעימים, המשפרים את ביצועי העובדים ומשפרים את האווירה במשרד. על ידי בחירה נבונה של צבעים, חומרים, רהיטים ואביזרים, תשפרו את אווירת המשרד ותייצרו סביבת עבודה חיובית. השילוב בין תאורה טבעית, לצד שימוש בצמחייה ואמנות יכול לשדרג את האסתטיקה ולשפר את ההרגשה הנעימה במשרד. שילוב בין כל הרעיונות הללו תורם מאוד ליצירת משרדים פונקציונליים, מעוצבים ומזמינים, המסייעים בשיפור הביצועים ובתחושת הרווחה של העובדים. 

 

אמות השקעות מובילה בתחום השכרת משרדים ברחבי ישראל, ומציעה פתרונות מתקדמים לכל שוכריה. החברה מבינה את צרכי העסקים המשתנים ומספקת מבני משרדים מרוהטים ומאובזרים ברמה הגבוהה ביותר, תוך שמירה על רמות שירות גבוהה וחוויית לקוח מעולה. כל נכסי אמות השקעות נהנים ממיקום מרכזי בערים גדולות, עם נגישות תחבורתית לצירי תנועה מרכזיים.