Amot

הצהרת נגישות

נגישות בקבוצת אמות השקעות | עודכן לאחרונה - 23.8.22

מבוא


בשנת 1998 חוקק חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998 , אשר מכוחו הותקנו תקנות שונות המיועדות לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות, ולאפשר השתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה בכבוד, בשוויון, בנוחות ובעצמאות מקסימלית. אמות השקעות בע"מ מייחסת חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל לקוחות החברה ובתוך כך פועלת ומקדמת את נושא הנגישות בכלל נכסי החברה בכל רחבי הארץ, תהליך זה מלווה על ידי עמותת נגישות ישראל. אנו באמות השקעות פועלים להנגשת כלל הנכסים תוך עמידה בהוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ותקנותיו על מנת לאפשר הגעה נוחה ושוויונית לכלל האנשים תוך תהליך סדור שילווה אותנו בשנים הקרובות. בקבוצת אמות השקעות חשוב לנו לתת את השירות המקצועי והטוב ביותר לכלל לקוחותינו. לשם כך, אנו פועלים לביצוע התאמות אשר יאפשרו גם ללקוחות עם מוגבלות נגישות, הן בערוצים הישירים והן בערוצים הדיגיטליים מתוך מטרה לסייע להם לשפר את איכות החיים ולאפשר את שילובם בחברה בדרך של כבוד, שוויון ועצמאות. התאמות אלו נעשות בכפוף ובהתאם להוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התשנ”ח – 1998) והתקנות על פיו. בראש מערך פרויקט הנגשת הנכסים והארגון עומד מנהל הביטחון הארצי של הקבוצה, מר בן אברהם, אשר מונה כרכז הנגישות של קבוצת אמות השקעות ומשמש כתובת לכל פנייה בנושא.


הסדרי נגישות נכסים שבבעלות אמות השקעות


באמות קיימת תכנית עבודה רב שנתית שמטרתה הנגשת נכסי החברה. במסגרת התכנית, אשר הוכנה בהתאם להוראות החוק והתקנות שהותקנו מכוחו, מונגשים נכסי אמות הפרוסים בכל רחבי ישראל. ההנגשה הפיזית מבוצעת תוך ליווי של יועצי נגישות מקצועיים מקרב עמותת נגישות ישראל. בסיום הנגשת כל נכס מוענק ע"י עמותת נגישות ישראל " אות נגישות ישראל" המעיד על עמידה בדרישות החוקים והתקנות התקפים במועד האישור והענקת האות. בתוך כך, בכל חניוני החברה קיימים מקומות חנייה שמורים ומסומנים לאנשים עם מוגבלות הזקוקים לחנייה והנם סמוכים לפתחי הכניסה של המבנים. חלק מנכסי החברה הונגשו באופן מלא ומפורטים בטבלת נגישות במבני אמות וחלקם נמצאים תחת תהליך הנגשה כפי שמפורט בתכנית העבודה בקבוצת אמות.

להצגת טבלת נגישות במבני אמות השקעות – לחץ כאן

הנגשת השירות ללקוחות החברה

מאחר והנהלת קבוצת אמות השקעות רואה חשיבות רבה בהנגשת הנכסים והנגשת השירות ללקוחותיה, מנהלי ועובדי החברה עברו הדרכות בנושא נגישות השירות ונגישות בכלל, במסגרתם קיבלו העובדים כלים להתמודדות עם שירות נגיש והתנסו התנסות חוויתית במתן שירות נגיש. מטרת הדרכות אלו ליצור מודעות בקרב עובדי החברה ומנהליה לעקרון הנגישות ולהקנות להם כלים מעשיים למתן שירות נגיש.

הנגשת מוקד טלפוני

במטה החברה ובנכסיה הונגשו נתבי השיחות הטלפוניות לטובת לקוחות עם מוגבלות והנם ללא מוזיקת רקע, בקצב איטי ובשפה ברורה. בנוסף כאמור, עובדי החברה ומנהליה עברו ועוברים הדרכות למתן שירות נגיש .

קו טלפוני: 03-5760500 , כתובת דוא"ל: [email protected] קיימים אמצעים חילופיים ליצירת קשר עם המוקד הטלפוני .  ניתן לשלוח פקס למספר : 03-5760558

נגישות אתר האינטרנט

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים. כ 20 עד 50 אחוזים מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להיטיב מתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 ע"י חברת מייקרוסופט. קבוצת אמות השקעות מאמינה ופועלת למען שוויון הזדמנויות במרחב האינטרנטי לבעלי לקויות מגוונות ואנשים הנעזרים בטכנולוגיה מסייעת לשימוש במחשב. הקבוצה מייחסת חשיבות רבה להתאמת אתר האינטרנט וזאת מתוך תפיסת עולם כי יש לאפשר לכל בני האדם הזדמנות שווה ונגישות לשירות ולמידע. לשם כך, פעלה החברה במאמצים רבים להנגשת אתר האינטרנט שלה על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות לגלוש בצורה נוחה.

מידע על נגישות האתר

  • אתר האינטרנט של אמות בכתובת: https://www.amot.co.il/ ("האתר") עומד בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013 ("התקנות").
  • האתר תואם את המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ואת המלצות מסמך 0 מאת ארגון W3C ("התקן הישראלי").
  • האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלולרי.
  • לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים על שימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר.
  • לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת קורא מסך NVDA מומלץ להשתמש בדפדפן פיירפוקס
  • אמות עבדה ועובדת באופן שוטף עם חברת a-2-z המספקת שירותי ייעוץ נגישות.

הנגשת אפליקציית אמות

בימים אלו נמצאת אמות בשלב הפיילוט של השקת אפליקציה המיועדת לשימוש על ידי מספר מצומצם של משתמשים רשומים מראש מטעם שוכרי נכסים במתחמים מסוימים של אמות. האפליקציה נועדה לאפשר למשתמשים רשומים כאמור, לבצע מספר פעולות בהקשר לנכסים. לאחר שלב הפיילוט ובחינת הצורך בשינויים ו/או פיתוחים אחרים, בטרם השקתה הרשמית של האפליקציה, תבצע אמות הטמעה של תהליכי נגישות בהלימה עם התקנות והתקן הישראלי.

פניות בנושא נגישות בקבוצת אמות השקעות

אנו נשמח לקבל פניות לקבלת מידע ו/או הצעות לשיפור בכל הקשור לנגישות בנכסי החברה. הנך מוזמן ליצור קשר בכל עת עם רכז הנגישות בארגון

פרטי רכז הנגישות

  • שם : מר בן אברהם ממונה ביטחון ארצי ורכז הנגישות.
  • כתובת אימייל: [email protected]
  • טלפון: 03-5760500
  • טלפון נוסף : 03-5760554