המשרד הירוק

היום כבר ידוע שהתחשבות בצרכי הקיימות, בהיבטים של הסביבה והחברה, תורמת רבות לשגשוג העסק ורווחת העובדים. עבודה בסביבה מתקדמת המתחשבת בצרכי הסביבה והחברה משפרת את בריאות העובדים ומעלה את הפרודוקטיביות הכוללת.

היום כבר ידוע שהתחשבות בצרכי הקיימות, בהיבטים של הסביבה והחברה, תורמת רבות לשגשוג העסק ורווחת העובדים. עבודה בסביבה מתקדמת המתחשבת בצרכי הסביבה והחברה משפרת את בריאות העובדים ומעלה את הפרודוקטיביות הכוללת.
שהיה במבנים ירוקים מבטיחה חסכון בהוצאות הודות לחסכון בצריכת משאבים כמו אנרגיה ומים, היא משפרת את תדמית העסק ומחזקת את הקשר של העובדים אליו ולא פחות חשוב – באמצעות נקיטה במהלכים "ירוקים" אנו תורמים להפיכת הסביבה שלנו לכזו שבה נעים יותר לחיות ולגור בה עבורנו ועבור הדורות הבאים.  בניינים מוסמכים לבנייה ירוקה לאחר שהם מקבלים תקן לבנייה ירוקה לפי תקנות בינלאומיות או ארציות. דוגמה טובה לבניין שקיבל את התקן הבינלאומי הגבוה ביותר הוא אמות אטריום.

מהי סביבת עבודה ירוקה?

ב"סביבת עבודה ירוקה" אנו מתכוונים בראש ובראשונה לחסכון במשאבים שהשימוש בהם גורם לזיהום כמו אנרגיה, או משאבים במחסור כמו מים. בנוסף, סביבה כזו תקפיד על שימוש בחומרים "ירוקים" – כאלה שבתהליך הפקתם נעשה שימוש בחומר ממוחזר או שהם ניתנים למחזור ולרוב בריאים יותר בשהייה ממושכת במחיצתם או במגע בהם. מרכיב חשוב נוסף בסביבת עבודה ירוקה או מקיימת הוא המודעות ליצירת פסולת בפעילותנו ונקיטה בפעולות שיש בכוחן לצמצם מפגע זה כל שניתן. לבסוף, לא ניתן לדבר על סביבה מקיימת מבלי להתייחס למרכיב האנושי וליצירת חללים נעימים, מוארים ומרווחים דיים לנוחות ובריאות השוהים בהם שעות ארוכות.

כיצד נהפוך את המשרד שלנו לירוק יותר?

תאורה – כיבוי אורות בחלקים לא מאויישים בחלל תתרום בחסכון אנרגטי רב. לנוחיותכם, ניתן למצוא בשוק מגוון של פתרונות "חכמים" המסייעים לביצוע פעולות אלה, כמו חיישנים לכיבוי האור באופן אוטומטי כאשר אין איש בחדר. מומלץ להחליף את נורות החשמל הרגילות בנורות CFL - שהן אמנם יקרות יותר אבל בטווח הארוך חוסכות בהוצאות בהיותן חסכוניות ביותר.

 

מזגנים - מזגנים הם זוללי אנרגיה ידועים. לשם כך, מומלץ להעזר בדרוג אנרגטי למוצרי חשמל ולמזגנים בפרט, המדרג פריטים מ-A ל-G (האות A מייצגת את הצריכה הנמוכה ביותר ועל כן, הרצויה ביותר). מזגנים יעילים אנרגטית חסכוניים יותר בעת שימוש ויעילים יותר בהפעלתם לצרכי חימום וקירור גם יחד. בעת הפעלת המזגן, לא לשכוח לאטום את הפתחים ולדאוג לכיבוי בתום השימוש.
מחשבים וציוד אלקטרוני - המחשב הוא כלי העבודה האלקטרוני הנפוץ במשרד. כיום המחשבים המתקדמים ביותר הם גם חסכוניים בצריכת החשמל. ודאו כי למחשבים ברשותכם תו ה- energy star לחסכון אנרגטי המוכר בארצות הברית ובעולם. כמו כן, חשוב לזכור כי כאשר המחשב נמצא ב'סטנד-ביי' הוא ממשיך לשאוב אנרגיה ועל כן, רצוי לכבותו בתום השימוש. כל המכשירים הנלווים, כמו מדפסת וסורק, יכולים להיות מנותקים מהחשמל ובעת הצורך ניתן להפעילם מחדש.

 

נייר – נייר הוא מוצר שבו נעשה שימוש משרדי יומיומי אולם הוא בעל השלכות מזיקות ארוכות טווח לסביבה, החל משימוש וכריתה של עצים וכלה בפסולת מזהמת. לכן, יש להפחית את השימוש בנייר במידת האפשר, בין היתר במעבר לאמצעים דיגיטליים כל שניתן. בנוסף, מומלץ לעשות שימוש חוזר בנייר ולהשתמש במתקנים למחזור נייר.

 

תחבורה – תחבורה הינה מקור מרכזי לזיהום אוויר ופליטות של גזי חממה, מרביתה משימוש ברכבים פרטיים התורמים גם לתופעות מזיקות נוספות כמו עמידה בפקקים ואיבוד שעות עבודה. לכן, בדקו והמליצו על אלטרנטיבות אחרות להגעה למשרד, אם באמצעות תחבורה ציבורית או אף רכיבה על אופניים. עודדו את העובדים לנצל גישה למשרד בדרכים חלופיות אלו ושקלו לתמרץ זאת באמצעות הטבות שונות על חשבון אחזקת רכב. בנוסף, חלק מהמשרדים מתארגנים כך שחלק מהעבודה נעשית מהבית. משרדים רבים כבר עובדים 5 ימים מרוכזים בשבוע, אך ניתן לרכז אותם עוד יותר בשבוע עבודה בן 4 ימים - כך נשיג חיסכון עצום באנרגיה והמון זמן פנוי.

להלן צרור נוסף של עצות פשוטות ומועילות כיצד להפוך את המשרד לירוק יותר:

  • צמצמו את פעולת מכונת הצילום: אחסנו את כל המידע בקבצים ממוחשבים במקום במדפים מלאים קלסרים, ותחסכו לא רק מקום, נייר, אלא גם הרבה טרחה. בקבצים ממוחשבים קל למצוא את הדרוש לכם, נוח לגבות אותם, ואין צורך לצלם אותם.
  • צמצמו את פעולת המדפסת: קראו את המסמכים שלכם און-ליין במקום להדפיס אותם; שלחו מיילים במקום מכתבים מודפסים על נייר.
  • כאשר אין להימנע מהדפסה, הדפיסו את הנייר משני צדדיו, והשתמשו בניירות משומשים לצורך טיוטא; השתמשו בחומרי אריזה ממוחזרים לצורך משלוח חבילות.
  • השתדלו לקנות חליפות וחולצות מאריגים עשויים מסיבים אורגניים.
  • השתדלו להימנע משימוש בכלים חד פעמיים; שמרו בפינת הקפה ספלי זכוכית או חרסינה לשימוש חוזר.
  • נצלו יותר את אור היום וחום השמש לצורך תאורה טבעית, אוורור וחימום.
  • נסו להשתמש באמצעים הטכנולוגיים ההולכים ומתרחבים לצורך התקשרות; ועידות און-ליין, קורסים בכיתות מחשב (Video Group Lessons), ותחסכו זמן ואנרגיה על נסיעות.

חיפוש נכסים