מטמיעים יצירתיות בחלל

חלפו הימים שבהם משרד היה מבנה מרובע או מלבני, בעל קירות לבנים סטנדרטיים ונוף הנשקף מבעד לחלונות מסורגים. המשרדים המודרניים לא מתחרים רק ביכולת לגייס את העובדים האיכותיים ביותר, אלא גם מי מעצב את המשרד באופן היצירתי והאטרקטיבי ביותר.
הציפיות של עובדים ומבקרים מחללי משרדים בירושלים, בתל אביב ואפילו בחיפה תואמות את הרצון שלהם בייחוד, שונות וריגוש ומכאן האתגר הגדול להעמיד משרד שיהיה נוח וידידותי למשתמש, אך גם כזה שירתק ויהפוך לשיחת היום.

משרדים יצירתיים ברחבי העולם

כשמדברים על יצירתיות בסביבת העבודה בעולם עולה אינטואיטיבית שמה של חברת גוגל ובמידה רבה של צדק. החברה היתה חלוצה בהתייחסותה למתחמי החברה והמשרדים שלה הפרוסים ברחבי העולם, בקליפורניה, בלונדון וגם אצלנו בתל אביב. הידוע מביניהם הוא גוגלפלקס – מרכז גוגל במחוז סנטה קלרה, קליפורניה המעוצב באופן צבעוני ומרשים, ומכיל חדרי כושר וחדרי משחקים, מתקני עיסוי וספא, מסעדות ופינוקים שונים.
משרדי גוגל בולטים נוספים הם אלה הממוקמים בלונדון, בדרך ארמון באקינגהם 123. שער הכניסה מעוצב אותיות הלוגו של החברה ומבעדו פרוסים מעל ל-12 אלף מטרים מרובעים של מרחב צבעוני ומשעשע, מלאים תאי טלפון אדומים סמלה של העיר ומכוניות צעצוע שניצבים בחלל שבין המשרדים.
 

גם המשרדים בתל אביב של החברה שומרים על רוח מצויינות ביצירתיות. הוא מרווח ביותר ואת קירותיו מעטרים הדפסים ותמונות בכיכובו של הלוגו הענק של החברה. המראה "הגוגלי" מושלם באמצעות ריהוט והספות הצבועים בצבעי הלוגו ועל כל אלה עומדים לרשות העובדים רכבים דו גלגליים המאפשרים לנוע בקלות ובחופשיות בין חדרי המשרדים.
גוגל בולטת בהשקעותיה העיצוביות, אך היא לא לבד. חברה נוספת שהתפרסמה לא מעט בזכות המשרדים היצירתיים שלה היא פיקסר (Pixar). אומרים כי אחרי שנכנסת פעם אחת למשרד היצירתי של פיקסר לא תוכל עוד לעולם לשבת בקוביה מרובעת שפעם קראו לה משרד. בקטגוריה של איכות ויצירתיות לא נבצר מעמדם של משרדים כגון משרדי Orange Mobile R&D lab בקיימברידג' ומשרדי New Fog Creek בשדרה ה-8, ניו-יורק.
 

מעניינים במיוחד הם המשרדים של Red Bull London בלונדון, המשתרעים על פני שלוש קומות ומציעים פעילויות פיזיות מלאות אדרנלין, בדיוק כמו המשקה התוסס, מותג החברה. המסע האנרגטי עובר בחדרי ישיבות בדמות שולחן פינג פונג, מדרגות שנראות כאילו הן מרחפות באוויר, ועד לקפה-בר חדשני וחדרי הסבה מרווחים ונוחים. המלצתנו למבקרים במקום - החליפו את נעלי העבודה בסניקרס נוחות.
 

בקטגורית המשרדים הממשלתיים בולט המינדלב – Mindlab - משרד הכלכלה והמסחר של קופנהגן. דוגמה לכך שגם מגזר ציבורי יכול "להתלבש" בצורה יצירתית ועדכנית ולא פקידותית ואפורה. אלמנט בולט במשרד הוא אולם הישיבות המעוצב בצורת ביצה, כשכל הקירות עשויים לוחות צפחה וניתנים לכתיבה עליהם בגיר.


אם כן, המלצתנו היא להסתמך על הניסיון הנצבר בתחום המלמד כי משרד יצירתי בעל חלל מרווח ואווירה נעימה משפר ומייעל את העבודה. בנוסף, חלל נעים ומסקרן מספק לעובדים רצון לבלות בנעימים את מרבית שעות יומם במשרד. לשם כך, כדאי להשקיע מחשבה ויצירתיות ביצירת אקלים מיוחד ומשעשע שלא חייב להסתכם בעלויות גבוהות אלא באומץ והומור.חיפוש נכסים