בחירת מבנה תעשייה ולוגיסטיקה

לאחר קבלת החלטה שהנכם מעוניינים לשכור מבנה תעשייתי עבור החברה שלכם, בוודאי תחפשו את המבנה הכי נכון עבורכם ועבור הצרכים של החברה שלכם. כיצד ניתן לבחור את המבנה הנכון ביותר? מהם הנושאים אשר חשוב לקחת בחשבון טרם השכרת מבנה תעשייה? מהם דרישות העסק שלכם והאם ישנם נושאים חשובים שיש לקחת בחשבון טרם השכרת מבנה מתאים?

מהם הדברים החשובים בבחירת מבני תעשייה להשכרה?

לאחר קבלת החלטה שהנכם מעוניינים לשכור מבנה תעשייתי או מחסן לוגיסטי עבור החברה שלכם, בוודאי תחפשו את המבנה הכי נכון עבורכם ועבור הצרכים של החברה שלכם. כיצד ניתן לבחור את המבנה הנכון ביותר? מהם הנושאים אשר חשוב לקחת בחשבון טרם השכרת מבנה תעשייה? מהם דרישות העסק שלכם והאם ישנם נושאים חשובים שיש לקחת בחשבון טרם השכרת מבנה מתאים? למרות שזהו השלב האחרון בתהליך אך הוא הראשון מבניהם להצלחת כל התהליך כולו. אנו באמות השקעות ריכזנו במאמר זה מספר טיפים חשובים עבורכם לבחירה נבונה של מבנה תעשייה.

 

המלצות לבחירת הנכס המתאים

לאחר שהבנו כי השלב של בחירת הנכס הנו חשוב ביותר בתהליך שהנכם עוברים ואנו סבורים כי הנכם רוצים את המקום הטוב ביותר עבורכם. אנו באמות ריכזנו לכם טיפים חשובים בבחירת המבנה הכי נכון ומתאים לכם. ראשית, תרצו לבחור נכס שיתאים בעבור הצרכים של חברתכם, שיהיה פונקציונאלי, נוח ,מיקום גיאוגרפי נכון ועוד.על מנת לבחור ביתר קלות את המבנה הנכון בעבור חברתכם רצוי לשבת ולכתוב מהם דרישות העסק.

 

נקודות חשובות בתהליך בחירת המבנה:

 

צורך


בהתאם לצורך יש לתת מענה. על כן, טרם בחירת סוג המבנה עליכם להבין את הצורך הנדרש מהמבנה בהתאם לסוג העסק אותו הנכם מעוניינים לקדם. ראשית, בחרו נכס התואם את מטרתכם. מבנה אשר ייתן מענה למטרת העסק שלכם הוא המבנה הנכון בעבורכם. בחירת מבנה תעשייה יצרני הכולל מערכות ומכונות לטובת עסק המצריך אחסנה של ציוד וסחורה היא בחירה שגויה אשר המענה לצורך אינו תואם את המציאות ובכך הנכם עלולים לאבד שטח יקר.

 

גודל הנכס

 

גודל הנכס הנו פרמטר משמעותי וחשוב הן מבחינה כלכלית והן מבחינה עתידית , היינו אפשרות להתפתחות החברה והגדלתה. בחירת נכס קטן מידי עלול להכניס את החברה לקשיי תפקוד והפקת תפוקה נמוכה מהרצוי .

 

גיל הנכס


חדש או ישן? זוהי שאלה חשובה בחיפוש אחר מבנה תעשייה . מבנים ישנים, בדרך כלל, מתאפיינים בניהול תפעול ותחזוקה רבים יותר ממבנים חדישים. שימור מבנה תעשייה לאורך זמן היא משימה לא פשוטה ובמידה ומצאתם נכס ישן להשכרה, עליכם לוודא כי ייבדק בצורה נאותה על ידי בעלי מקצוע נכונים. מבנה תעשייה חדש מתאפיין לרוב בתהליך בינוי חדש בהתאם לתקנות בינוי מחמירות, הנכס יכלול מערכות מתקדמות ונגישתו לרוב תהיה מותאמת לסוגים רבים של עסקים ואנשים. בדרך כלל למבנה חדיש יש מחיר תואם אך חשוב לזכור כי לתפוקה הנדרשת להצלחת העסק יש השפעה ישירה מהמקום הפיזי אליו העסק משויך.

 

מחיר


לכל נכס יש מחיר ומחיר אמור להיות תואם את מסגרת השקעתכם בחברה. לעיתים מראה עיניים "מעוור" כאשר הנכם מצויים ברגע הנכון ללחוץ על יריית הפתיחה לקידום העסק שלכם. חשוב מאוד לבנות מסגרת תקציב מקדימה לבחירת הנכס כאשר הנכם לוקחים בחשבון את ההבדלים בין מבנה תעשייה חדיש לבין מבנה תעשייה ישן. מחירי הנדל"ן בישראל מושפעים מפרמטרים רבים ביניהם: האם המבנה חדש או ישן, האם המבנה ממוקם באזורי הביקוש או לאו, האם המבנה קרוב לשירותים מוניציפאליים והאם קרוב לאוכלוסיית היעד עבורה העסק מוקם. האם למבנה יש חברת ניהול או מנוהל באופן עצמאי, האם ניתן לבצע שינויים מבניים בקלות יתרה להתאמת העסק או הדבר עלול להוות מכשול מורכב ועוד ועוד.

 

ועוד מספר טיפים חשובים נוספים...

 

למרות כי מדינת ישראל מתקדמת מאוד בנתיבי התחבורה והחיבור ממקום למקום אינו מהווה אתגר מיוחד, עדיין למיקום הגיאוגרפי של מבנה התעשייה חשיבות מכרעת בהצלחת העסק שלכם. הקרבה לעיר, שירותים מוניציפאליים, זמינות עובדים, ספקים ולקוחות פוטנציאליים תחזוקת מבנה התעשייה חשובה לניהול תקין ושוטף של העסק. חניה בקרבת מקום, הקרבה לאמצעי תחבורה רבים ככל הניתן כגון: רכבת ישראל, אוטובוסים ושירותי הסעות. וראוי גם להזכיר את המגמה הירוקה לשמירה על איכות הסביבה בהובלת תהליכי בנייה ירוקה כפי שניתן לראות בקבוצת אמות השקעות בע"מ.


בהצלחה

חיפוש נכסים