אמות – מאמינים בנגישות, עושים נגישות

08 מרץ, 2016

תוך שנתיים מיום שהוכנה תכנית העבודה להנגשת נכסיה של אמות השקעות, הונגש חלק ניכר מהם. בן אברהם, רכז הנגישות של החברה: "כל אדם זכאי ליחס שוויוני ונגיש, כמו כולם. אנו פועלים מתוך אמונה ביצירת מבנים נגישים ונוחים לכמה שיותר אנשים"

 

שרלי שיטרית 8.3.16

כולנו נהיה בעלי מוגבלות מסוימת מתישהו בחיינו. "איש עם מוגבלות" אינו רק זה המרותק לכיסא גלגלים מול גרם מדרגות ארוך, או עיוור או חירש מול מעבר חצייה. גם קשיש, ילד או אישה הרה עשויים להיות מוגבלים בסיטואציות דומות. וכן, גם העובד בקומה ה 15- בבניין משרדים נכנס להגדרה זו כשהמעליות מושבתות בעת חירום - ירידה רגלית של עשרות קומות, ובוודאי עלייתן, יכולה להוות מגבלה לרבים. בשורה התחתונה, גם מי שבריא לחלוטין בגופו ובנפשו יהיה בעל מוגבלות כלשהי ביום מן הימים. מי שהטמיעה לעומק את התובנה הזו בשורותיה היא חברת "אמות השקעות", מהמובילות בתחום הנדל"ן בישראל, שבבעלותה מבני משרדים, מרכזים מסחריים, מרכולים, תחנות מרכזיות, פארקים תעשייתיים ומבני תעשייה. לפני כשנתיים החלה החברה בהליך סדור של הכנת תכנית עבודה רב- שנתית בנושא ההנגשה של נכסיה, ועד כה כבר הונגשו באופן מלא רוב נכסיה ברחבי הארץ. בראש המערך של פרויקט ההנגשה עומד בן אברהם, ממונה הביטחון של אמות, המרכז את נושא הנגישות של החברה. "אנחנו מאמינים ביצירת נגישות שוויונית, בלי קשר לתקנות וחוקים" ,הוא אומר, "מתוך אמונה שכל אדם זכאי לקבל יחס שוויוני ונגיש כמו כולם. הרעיון של WIN-WIN הוא נכון ורלוונטי לכל חברה המספקת שירות. החשיבה מחוץ לקופסה ויצירת השותפות בנושא הנגישות של מבנים קיימות אצלנו בכל הנכסים, ומשולבות עם כל הממשקים שנרתמים למשימה: אנחנו, השוכרים, הדיירים, הלקוחות, חברות הניהול, השותפים והרשות המוניציפלית. זה מכלול של כל הדברים יחד, שיוצר הבנה הדדית בחשיבות ובארגון יעיל של כל התהליכים, בין שהנגישות היא פיזית או שירותית".

התאמת נגישות למציאות משתנה
כחברה שרואה חשיבות רבה ביצירת שוויון ונוחות לכמה שיותר אנשים, מבצעת אמות השקעות הנגשה של נכסים בהיקף ענק של כמיליון מ"ר - ואף מעבר לתקנות והחוקים תוך השקעת משאבים עצומים, אנושיים וכספיים. לדברי אברהם, "פרויקט הנגשת נכסי החברה הוא מהחשובים שלנו בשנים האחרונות, והשותפות היא יוצאת מגדר הרגיל - מהמנכ"ל ועד אחרון העובדים במטה החברה ובנכסיה. החברה חרטה על דגלה להוביל הטמעת נגישות לאנשים עם מוגבלות בכל נכסיה, בהתאם לחקיקה ואף מעבר לתקנות והחוקים - ואפילו מוקדם יותר מהגדרת הזמנים בחוק. זו הסיבה שיצאנו להנגשה של כלל הנכסים, על כל המורכבות שבהם, מבלי לחכות כלל ללוחות זמנים. "החברה נוקטת בכל האמצעים הנדרשים במטרה להעניק שירות שווה ונגיש לכלל לקוחותיה, תוך עמידה בהוראות חוק שוויון זכויות לאנשים
עם מוגבלות והתקנות הנובעות מחוק זה, ובכללן התאמות נגישות למבנים, תשתיות וסביבה, כמו גם לשירות. כמות התקנות שמתפרסמות היא אדירה, וכפי שהן נכתבות ומותאמות למציאות, כך אנו מאמינים שביצוע ההנגשה צריך להיות בהכרח מותאם להן - אך יותר מכך, אנו פועלים מתוך אמונה ביצירת מבנים נגישים ונוחים לכמה שיותר אנשים. אין ספק, כי תהליך זה מוסיף ערך מוסף לחברה ומשפר את נוחותו של ציבור המבקרים בנכסים ושל הדיירים עצמם".

תהליך ההנגשה מורכב במגוון היבטים. כיצד מתמודדים עם מגבלות שלא צפיתם?
"בעינינו, הנגישות צריכה להיות מותאמת למציאות משתנה. כלומר, ישנם חוקים ותקנות מבנים, אך עם זאת, גם נכס שהונגש באופן מלא והוענק לו 'אות נגישות ישראל' הוא נכס במציאות בה צרכים אישיים משתנים ונוצרים צרכים חדשים. החברה מייחסת חשיבות גם לנושא השימור והשינוי שלאחר ביצוע התאמות הנגישות. נושא השימור תהליך ההתאמה, ההקמה והבנייה, בהשקעה המרובה של חברת אמות - הוא עוד שלב בדרך".

"הדבר הנכון לעשות"
אמות יוזמת פעילות לקידום הנגישות מעבר למוגדר בחוק ובתקנות הנגישות, ואחת הדוגמאות לכך היא השותפות המלאה בפיתוח מתודולוגיות לפינוי בחירום של עובדים ומבקרים עם מוגבלות. בחברה מבצעים סקרי נגישות, ובונים תכנית רב-שנתית יחד עם עמותת "נגישות ישראל". ביטוי מעשי של החברה לגישה זו ניתן בנוהלי הפינוי והטיפול בחירום, שהותאמו על ידי אברהם לאנשים עם מוגבלויות, עובדים ואורחים כאחד. "המפתח להצלחה בפינוי אנשים עם מוגבלות בחירום", מסביר אברהם, "הוא ביכולת לדעת היכן ממוקמים אנשים אלו, מהו סוג מגבלתם, וכל פרט נוסף אשר יכול להקל על הפינוי בחירום. דהיינו, מיפוי מקדים של אוכלוסייה עם מוגבלות שהינה קבועה באתר, מהווה שלב קריטי ביותר בטיפול ובהצלחה להינצל בזמן חירום". במקביל לפעילותה החקיקתית בתחום הנגישות, מקדמת אמות את תחום ההנגשה בארץ במישורים נוספים - החל מחברותה בוועדה בין-משרדית בנושא התנהגות אוכלוסיות עם מוגבלות בעת רעידת אדמה, וכלה בהשתתפות אנשיה בפאנלים, פורומים וימי עיון לרכזי נגישות. פעילותה הנרחבת של החברה בשנתיים האחרונות נשאה פרי, וב 2015- קיבל אברהם, כרכז הנגישות של החברה, תעודת הוקרה מיוחדת בטקס פרסי נגישות ישראל. בין נימוקי הוועדה: "הובלת תהליך הטמעת נגישות בארגון גדול מרובה נכסים ברמה מקצועית גבוהה, רתימת כל עובדי הארגון לתמוך ולסייע בהפיכת הארגון לנגיש, ייזום פעילויות לקידום הנגישות מעבר למוגדר בחקיקה ובתקנות הנגישות, ופיתוח מתודולוגיות ונהלים לפינוי בחירום
של עובדים ומבקרים עם מוגבלות". יובל וגנר, מייסד ויו"ר נגישות לישראל, מוסיף: "החברה, בהובלת מר אבי מוסלר ובאחריות בן, מקדמת את הנגישות, מתוך אמונה שזה הדבר הנכון לעשות. לפיכך, על אף שהחקיקה מורכבת ויקרה ליישום, החברה עושה לא רק את מה שחייבים, אלא גם את כל מה שנחוץ כדי שהנכסים יהיו נגישים ושימושיים לכל הבאים. ההצלחה בפרויקט כה גדול תלויה בקיומם של שלושה תנאים: שהמנכ"ל יאמין,יתמוך ויכוון. שהוא ימנה רכז נגישות שגם מחובר לנושא, גם מאמין בו וגם מחויב לו. ואחרון – שיינתן לו גיבוי מקצועי ואיכותי. את כל אלה, אפשר לומר ללא ספק , מצאנו באמות השקעות".

הארץ

חיפוש נכסים