קרחון בתל אביב: צפו במתחם המשרדים המיוחד בדרך השלום

24 מאי, 2017

מדובר במיזם משותף לחברות אמות מקבוצת אלוני חץ וגב ים מקבוצת נכסים ובנין IDB. המתחם יכלול בשלב א' מגדל בשטח של 55 אלף מ"ר עם 29 קומות בהשקעה של 850 מיליון שקל. בשלב השני יוקם מגדל נוסף עד 70 קומות בהיקף של 200 אלף מ"ר

חברות הנדל"ן המניב אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ וגב ים מקבוצת נכסים ובנין IDB השיקו היום (רביעי) לראשונה את מתחם העסקים ToHa במרכז תל אביב. המתחם נבנה בימים אלו בהשקעה של כ-850 מיליון שקל. הפרויקט מכונה ToHa, קיצור של "תוצרת הארץ" - שם הרחוב בו הוא ממוקם בפינת הרחובות דרך השלום ויגאל אלון ובסמיכות לתחנת רכבת השלום. שלב א' של המגדל, שבנייתו כבר החלה וצפויה להסתיים ב-2018, משתרע על פני שטח של 55 אלף מ"ר ויכלול 29 קומות ענק למשרדים בשטחים הנעים בין 2,500-3,400 מ"ר. בהמשך ייבנה שלב ב' ויוכל לכלול מגדל בגובה של עד 70 קומות בהיקף כולל של עד כ-200 אלף מ"ר, כך לפי זכויות הבנייה הניתנות ליזמים במסגרת תכנית המתאר העירונית של תל אביב. על ביצוע הפרויקט מופקדת חברת בסט. בחברות היזמיות מעריכים כי התשואה על השכרת המשרדים תעלה על 9%.

ההשראה: קרחון חצוב כמו יהלום שהונח בלב צומת סואן
למרגלות המגדל יוקמו ארבעה מפלסים תת קרקעיים, שיכללו 1,000 מקומות חניה לשימוש עובדי המתחם ואורחיו. נוסף למגדל המשרדים, על המגרש ששטחו 17 דונם יוקם פארק ירוק שיכלול חורשות עצים, בריכות מים ופינות ישיבה מוצלות. את המתחם תכננו אדריכלי העל רון ארד ואבנר ישר. במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר באתר הבנייה אמרו השניים כי המגדל מעוצב בצורה גיאומטרית, השואבת השראה מקרחון חצוב כמעין יהלום שהונח בלב הצומת הסואן. "השראתו הצורנית של המבנה היא מחציבה של גושים בקרח ושבירתו במישורים משופעים, כך שכל קומה שונה בשטחה", הסבירו. לדבריהם, "לובי המתחם יגיע לגובה של 25 מ"ר. גודלו וגובהו, בשילוב קירות מסך זכוכית א-סימטריים, יאפשרו לאור השמש הטבעי להאיר את כל קומות המגדל. בנוסף, העברת מערכות המבנה לרגלי הבניין, אפשרה לתכנן את קומת הגג עם מרפסת פתוחה לשמיים, מסעדות, בתי קפה. כמו כן, המתחם ייבנה תוך שימת דגש על בנייה ירוקה בתקן LEED האמריקאי".
יו"ר IDB : "הפרויקט מבטא את הבשלת פירות ההשקעה שלנו"
אדוארדו אלשטיין, יו"ר IDB, אמר היום במסיבת העיתונאים: "אנחנו שמחים לחשוף את פרויקט תוצרת הארץ, שבאופן סמלי מבטא את הבשלת פירות ההשקעה שלנו ב-IDB - מהשקת המרלוג המתקדם בישראל, דרך מהפכת המסחר האלקטרוני של שופרסל, הטכנולוגיה המתקדמת של אלרון בתחום הסייבר, הטלוויזיה החכמה של סלקום והמבנים המרשימים של גב ים בפארק הסייבר הלאומי בבאר שבע. כל אלה מבטאים מקצת מהפירות שאנו נהנים מהם היום, והם פרי עבודה מאומצת של ההנהלה המצוינת שלנו. אין מתאים יותר כאן מהפסוק בתהילים: הזורעים בדמעה ברינה יקצורו".
נתן חץ, יו"ר אמות ומנכ"ל אלוני חץ, הוסיף: "אמות שומרת כבר שנים רבות על מובילות בתחום הנדל"ן המניב בישראל, עם פריסה ארצית רחבה ומיזמי ענק שמשנים ומשפיעים על מרקם העסקים באזורים השונים. מדובר בפרויקט המציג חידושים אדריכליים ויצירתיות שטרם ראינו בנוף מגדלי המשרדים המשתנה בגוש דן, ומתחרה בכבוד בפרויקטים בינלאומיים שקבוצת אלוני חץ שותפה להקמתם בלונדון ובוושינגטון. ההשקעה הכלכלית יוצאת הדופן בפרויקט מהווה עדות לאמון הרב שלנו בכלכלה הישראלית ובצמיחתה ההולכת וגוברת". אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, ציין כי "פרויקט ToHa הוא בין הפרויקטים הנדירים שנבנים היום בישראל. כמו מגדל אטריום שהציב סטנדרט חדש לכל האזור, גם פרויקט זה יהווה אייקון אדריכלי ברמה בינלאומית, בלב מרכז העסקים הראשי של תל אביב. מניסיוננו הרב ואחיזתנו הרבה באזור תל אביב והמרכז, למדנו שקיימים ביקושים גבוהים למוצר איכותי, חדשני ויוקרתי. התכנון הייחודי והלא מתפשר של ToHa בא לידי ביטוי בפארק ירוק רחב ידיים, בשטחי קומה גדולים במיוחד ובמיקום אסטרטגי, המספק נגישות מיידית לעורקי התחבורה הראשיים. כל אלה יאפשרו לחברות גדולות להתמקם ביעילות רבה וליהנות מסביבת עבודה נוחה ומתקדמת".

ווואלה-חדשות נדלן

חיפוש נכסים